mm
Громадський активіст, журналіст.

Про особливості «Козацького гарту-2» на Жидачівщині

157

2 доби навчань, загалом близько 18 годин теорії та практики. У руках кожного курсанта – справжні макети стрілецької зброї, більше 30 різних модифікацій АК. Завдання строго дозовані: ліпше вивчити менше тем, зате ґрунтовно. Основа навчань – початок курсу молодого бійця та окремі елементи роботи розвідки.

Стиль вишколу – без премудростей і складної термінології. Інструктори з Центру Тактична Підготовки «Бескид»  зважили на різний рівень підготовки групи. Були як ветерани АТО, так і люди, що вперше тримали зброю. Родзинка вишколу – фінальні змагання, імітація бою на страйкбольних приладах. Обійшлось без синців;)

dsc_0608

«Козацький гарт-2» – лише цеглина у тривалому процесі військово-патріотичного навчання молоді Жидачівського терену. Змінити докорінно ситуацію з цивільним захистом і самотужки підготувати населення ми звісно не в змозі. Але закласти міцний ґрунт на локальному рівні і популяризувати мілітарну просвіту – під силу.

Про вишкільників

Кількість курсантів – стабільна. (Цього разу було більше 30 людей). Попри активну рекламу заходів, постійну роботу з молоддю охочих навчатись не надто збільшується. Зате є кістяк – добровольці Гніздичева, Монастирця, Журавна, Ходорова, навіть, зі Львові і Тернополя спеціально приїздять. Ось враження однієї курсантки: «Море емоцій,адреналіну та кайфу! Борщик-смачніший ніж дома та картопелька по-домашньому! І багато мужніх та красивих хлопців!» 

_dsc0132

Про мету

Принцип на основі якого діє вишкільна  система «Народного легіону»: бути готовим до будь-яких вибриків долі. Тому акценти не лише на військовій чи медичній тематиці, а й моральному та загальнофізичному гарті. Сповідуємо комплексний підхід до виховання, і хочемо, аби так само діяла шкільна освіта і Міноборони. Натомість, маємо парадокс – добігає кінця 3 рік війни, а справа загартування молоді та цивільного захисту, надалі зостається у руках волонтерів та парамілітарних організацій. Держава в цьому елементі вельми буксує. Яскравий приклад: у школах Жидачівщини досі немає жодного макету зброї і належної кількості джгутів для тренувань. За зразок ставимо маленьку Естонію чи Ізраїль. В обох випадках підготовка «мирних людей» до умов війни на високому рівні. Адже там розуміють, що військо самотужки потужних ворогів не здолає, потрібна надійна підмога в тилу.

_dsc0240

Про витрати

Більшість коштів на організацію вишколу ми шукали по своїх кишенях, трохи допомогли знайомі. 800 гривень – внески 25 учасників, цього вистачило хіба на придбання харчів. До того ж учні та студенти могли займатись майже задарма. Жодних меценатів чи підтримки держави. Окрім участі військкомату, який надав декілька макетів та відрядив службовця. Загальна сума витрат сягнула 4500 тисяч гривень. Для нас це велика, майже непосильна сума. Але ми відчуваємо обов‘язок продовжувати. Перед тими хлопцями, що на фронті, і перед тими, хто вже ніколи звідти не повернеться.

Про помічників

Дякуємо інструкторам з ЦТП «Бескид» (Львів), партнерам з ГО «Українська Галицька Асамблея» та «Сокіл».

Спасибі отцю Ярославу Турику, Жидачівській міській раді, районному військкомату, часопису «Новий час», волонтерам на кухні та усім  учасникам. Далі буде. Тримаймо порох сухим!

dsc_0710

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Хочеш повідомити новину? Дій!