mm
Політолог, журналіст, громадський активіст

In Trump we trust: від виборів в Штатах – до виборів в Україні

245

Американці зробили свій вибір, від якого вже добу трясе Фейсбук, і таке враження, що український користувач соцмереж більше цим переймається, ніж Гілларі Клінтон.

Вибір зроблено, і я би не сказав, що він непередбачуваний. Узагалі дивно, що Трампа вважали аутсайдером у цьому двобої. Хоча інколи атакувати суперника, який напоул-позишн,справді вигідніше. От як і у випадку з Дональдом.

Що стало запорукою перемоги? Авжеж, чудова кампанія, побудована на критиці демократів та адміністрації Обами. А ще правильні наголоси передвиборчої програми. Скажете, вся кампанія Трампа- це популізм? Ок, але чи доцільний популізм, коли в країні все гаразд? Обама залишив за собою купу проблем, які і стали ТрампЛіном республіканців.

За останні 10 років у Штатах реально впав дохід середнього класу американців. Саме за період президентства Обами США втратили титул найпотужнішої економіки світу, пропустивши вперед Китай. Все, Америка вже не та, тому треба знову зробити її великою. І тут Дональда понесло!

Чудово прописані спічі, і нехай 10 раз популістські, проте він вкладав у вуха виборців те, що вони хотіли чути – Трамп обіцяє дати їм можливість заробити стільки, стільки вони лиш побажають. Натомість, демократи говорять про пільги, гнучку систему соціальної підтримки. Хіба це потрібно  могутній наддержаві та її громадянам? Відповідь вони дали 8 листопада.

Ну, назвіть мене сексистом, та ще довго не захоче американський виборець бачити  в овальному кабінеті жінку. Американець – це прихильник консервативно-патріархальної родини. Чоловік – головний! І так має бути. А це поле республіканців. Демократам вдався експеримент із першим темношкірим кандидатом, який зміг мобілізувати свого виборця. Але жінка – це ще зарано таке робити, це була перша помилка демократів, яку вони не змогли виправити.

Не буде типовий канзасецьДжон Бренсон, який любить свій пікап, дружину і дітей, голосувати за жінку-президента.

І, звичайно, мобілізація виборця. Полеміка, яку вів Трамп останній тиждень, стала саме такою, що і підняла його виборця. Той, до слова, йшов голосувати за Трампа, аби президентом не стала Клінтон. Команда республіканця використала один із основних козирів демократів проти них самих. Це зв’язки з Росією. Скандал через користування електронною скринькою Клінтон, витік інформації, та ще й заява директора ФБР, що розслідування проти Клінтон не буде. А ця заява не могла зачекати декілька днів? Або ж в іншій формі це подати? А-ля все розглянемо, та після дня виборів.  Це виглядало як покривання провладного кандидата. І це мій висновок після спілкування із друзями зі Штатів.

Тож, зібравши це все в купку, і виходить зрозуміле пояснення результатів виборів.

Ну і що не менш цікаво! Що чекає Україну? По суті, нічого не зміниться. На жаль, вирішення проблем України цікаві хіба українцям.

Однак важливо те, що фінал виборів у США – це початок виборів в Україні. Обама не лише залишив проблеми в економіці, він і зовнішню політику провалив. Проблеми Близького Сходу стали надважким для адміністрації Обами, а Україна… Це був останній форпост звитяг держдепу в міжнародній політиці. От ми ж підтримали українців в їхньому бажанні розвитку демократії, даємо їм гроші на реформи, а вони щось і роблять, хоч і політика в Україні їм не вдалася. Та саме тому до виборів президента США адміністрація Обами стримувала парламентські перевибори в Україні. Згадайте, як літали до нас Байден і Керрі, аби врегулювати проблеми в Уряді. Адже та ситуація загрожувала перевиборами, а це офіційна капітуляція держдепу на Сході Європи. Тому виборів не було. Тепер Штатам наче все одно, демократи втратили все, а республіканцям нібито це нічого не змінює.

Тому, готуємось, вибори близько.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Хочеш повідомити новину? Дій!
ПОДІЛИТИСЬ