mm
Громадський активіст, журналіст.

VIP-лісоруби Львівщини без масок

1563

Продовжуємо рубрику про подвиги героїв «сокири й колоди». На черзі володар Стрийського лісгоспу, великий князь лісів Стрийського, Жидачівського та  Миколаївського районів – Ростислав Павлів.

Павлів розпочав успішну кар‘єру лісоруба ще 20 літ тому. Вперше свої таланти управителя проявив у Бережанах. (2000-2005)

Під орудою  Павліва ліс дивовижно швидко розмножувався і грубшав, та так, що довелось різко збільшувати об‘єми рубок. Тоді пила Павліва не пошкодувала навіть й 500-літні дуби зоологічного заказника «Звіринець».

А далі 11 років панування у Стрийському лісгоспі.   Усі подвиги Павліва і його рицарів круглого столу не перелічити. Згадаємо, найвидатніші, як у Геракла.

Отже, ТОП-8:  

  1. Дивовижне збільшення рубок. У 2010-тому загальний об‘єм рубок головного користування сягав 29-тисяч метрів кубічних на рік. А вже за шість років – 65 тисяч! Чим пояснити таку гіперактивність: чудодійним приростом деревини чи апетитів «людей лісу»? Невідомо. Відтак у Стрийлісгоспі нині рубають ліс у 2,5 рази більше аніж наприкінці «нульових».
  2. Бориницьке лісництво. Як виявило розслідування кореспондентів «Інформатора», там ще до 2011 вирубали близько 130 тисяч «кубів» дубу. Дотепер – цифра значно більша.
  3. Майстерний добір родичів та покровителів. З поміж кола наближених осіб до пана Ростислава виділяється Андрій Павлів. Він був директором департаменту містобудування Львівської міської ради. Свого часу «заплющував очі» на будівництво маєтків «стрийських» Павлівих у Львові. До речі, дядько пана Ростислава – колишній секретар райкому партії, а батько – колишній директор… Стрийлісгоспу.
  4. Ходорівський заказник. Вирубали протягом «нульових» років у пень. Щоправда, недавно він був частково відновлений.
  5. Царські хороми. Розкішна вілла у Львові на вул. Повстанська, 4 – ймовірно належить екс-дружині Павліва. 3-поверхова хатинка вельми схожа на Палац Потоцьких. Її вартість оцінюють у сотні тисяч доларів.15175489_944028872364003_3891818_n
  6. Моршинське лісництво (Лисовицьке). У межах курортної зони протягом 2010 року підопічні Павліва вирізали добірний дуб.
  7. Прихватизація державного майна. Знову Моршин. Контора місцевого держлісництва після цікавих процедур і капітального ремонту на 600 тисяч гривень раптово опинилась в руках вгадайте кого.
  8. Думка громади – ніщо. Численні скарги місцевих людей на дії Стрийлісгоспу  переважно залишались без грунтовного розгляду. Усе зводилось до «внутрішніх перевірок», розмноження чергових комісій та пустих обіцянок «почути кожного». Так було у Жидачівському, так було і в Стрийському районах.

Зло й добро має імена. #Лісоцид, корупція, саботаж реформ – це справи цілком реальних людей. Запам’ятаймо цю просту істину.

А тут про пана Дейнеку, очільника Львівського обласного управління лісового господарства.

Невдовзі  будуть свіжі знайомства з рештою казкових персонажів лісу Галичини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Хочеш повідомити новину? Дій!
ПОДІЛИТИСЬ