mm
Громадський активіст, журналіст.

У Жидачівському районі планують заборонити суцільні рубки лісу!

204

Чи підтримають депутати ініціативу руху «Стоп лісоцид» стане відомо вже завтра, 30 травня. Тоді й відбудеться голосування сесії районної ради. Раніше подібні рішення прийняли у Старосамбірському та Жовківському районах, готуються заборонити  – у Турківському.

Що нас спонукало до такого вольового кроку? Дивіться самі.

Після року боротьби, десятків рейдів та написання кілограмів запитів стало очевидно: прохань і застережень мафіозна система не боїться! Адже лісова господарка – це лише частина великої панорами української корупції і тут діють ті самі правила: груба сила та особисті зв‘язки.

Ми дізнались, що протягом 2015-2016 років на території Жидачівського району було порушено 7 кримінальних проваджень за незаконну порубку лісу, Стрийського району – 30.

Зі свіжого. Окрема позапланова перевірка Держекоінспекції виявила у ДП «Стрийський лісгосп» факт незаконної порубки на 368 тисяч гривень збитків.

Загалом по Львівській області за 2 роки зареєстровано більше 500 кримінальних проваджень за фактами винищення лісу.

Збитки по закінчених кримінальних провадженнях у 2015-2016 роках у лісовій галузі сягають 17 мільйонів гривень, однак відшкодовано лише близько 3 мільйонів.

Протягом 2016 року актив сільських громад Жидачівщини неодноразово звертався до правоохоронців й до нас, руху «Стоп лісоцид». Зокрема мешканці  Вільхівців, Дем‘янки Лісної, Заріччя, Млиниськ кілька разів намагались зупинити рубки у лісах сільських рад, але без реального результату.

18789500_1097628617004027_489469618_o

До речі, проект про «заборону суцільних рубок» ми обговорювали з різними фахівцями та екологами України. Більшість із них схвально відгукнулись на ініціативу, зокрема й окремі експерти Міжнародного фонду захисту дикої природи (WWF). Вони твердять, що світові тенденції  «за наближеним до природи лісництвом». Це передбачає поміж усього збільшення частки захисних лісів до 50%, значне зменшення площ суцільних рубок та перехід до інших способів рубання.

Ми чітко розуміємо – це рішення одночасно не вирішить проблем лісу ані району, ані області. Безконтрольні суцільні рубки –  лише одна з тих багатьох «проблем», що назбирувались роками. Але таке рішення дасть імпульс до вертикальних змін у галузі і можливо вже невдовзі місцеві громади отримають реальні важелі впливу на своїх лісокористувачів.

Це вже друга спроба Жидачівської райради зберегти ліси краю. Торік на сесії забракло всього кількох голосів, аби тимчасово заборонити рубки та створити дієву комісію для розслідування порушень. Окремі депутати просто виходили із зали чи боязко утримувались. Побачимо як буде тепер.

P.S. На території Жидачівщини управляють лісовим фондом ДП «Стрийський лісгосп» (директор Павлів Р.) та Жидачівське ДЛГП «Галсільліс» (керівник Омелян Я.)

 

Тарас Матвіїв,

співзасновник руху «Стоп Лісоцид», депутат Жидачівської районної ради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Хочеш повідомити новину? Дій!
ПОДІЛИТИСЬ