mm
Громадський активіст, журналіст.

Військово-патріотичне виховання школярів Львівщини… Хіба на папері!

188

Паперові війни чиновників – це загроза національній безпеці України!

Отримали черговий доказ того, як урядовці різних рангів (не)збираються готувати дітей на уроках “Захисту Вітчизни”. Без медичних застосунків, елементарних джгутів, макетів зброї і якісних стендів – така реальність військово-патріотичного виховання у багатьох школах Галичини. Усе скинуто на окремих ентузіастів-вчителів та волонтерів. Аж дико нагадувати, що йде 4 рік війни!

Так, цього року, у Жидачівському районі, ми зуміли дещо виправити ситуацію. За нашою програмою вдалось придбати кілька макетів АК, стенди, пневматичні рушниці і трохи джгутів. До того ж за кошти програми вперше за чимало років місцевий військкомат повіз старшокласників у військову частину. Але це тільки для 4 шкіл, більше у районному бюджеті не знайшли грошей.  Саме тому ми звернулись до Львова і Києва по підмогу і роз‘яснення. А отримали папірці які не варті ані йоти.

Тож ми з однодумцями вважаємо це злочинним недбальством за яке мають відповісти конкретні посадовці. Недопустима розкіш у військовий час ігнорувати підготовку юнацтва!

20707368_1156734301093458_2034074851_o

Пані Любомиро Мандзій, то Ви «підготували пропозиції стосовно вирішення цього звернення»? Адже, нагадаємо, про відвідини ініціативної групи весною і Ваші запевнення у співпраці.  Натомість дотепер тиша, не було, навіть, належної відповіді від Вашого департаменту на запити Жидачівської райради. Чи розумієте Ви усі ризики від такої бездіяльності?

20727478_1156734537760101_1124027837_o

Олександре Тіщенко, у відповід МОНУ чітко вказано, що «озброєння, боєприпаси, і військове майно видаються Міноборони у користування навчальним закладам через органи постачання  оперативних командувань і ВІЙСЬКОВИХ КОМІСАРІАТІВ…». Також Міносвіти зазначило, що неодноразово з цим зверталось до Мінборони, але безрезультатно.

Наскільки нам відомо, принаймні у Жидачівському і сусідніх районах, протягом 2014-17 років ЖОДНИХ ВИПАДКІВ технічної підтримки шкіл військкоматами не було.

Ми не просимо Вас пояснень, ми просимо Вас, як військового професіонала, цю критичну ситуацію змінити! Поки не пізно, адже із якісної підготовки школярів згодом починається надійна тероборона і закладається основна для сильного війська.

Окремо звертаємось до голови Львівської ОДА Олега Синютки. Дайте ВКАЗІВКУ Департаменту освіти (по-іншому схоже ніяк) РЕАЛЬНО ВИКОНУВАТИ (а не імітувати) Указ Президента України від  від 13 жовтня 2015 р. «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» в  частині військово-медичної підготовки учнів! Почніть нарешті закуповувати необхідне обладнання для класів «Захисту Вітчизни» і підвищувати рівень вчителів вказаного напрямку.

Зі свого боку, ми, готові, якщо буде потреба, допомогти якісним наповненням програми по області і виїзними тренінгами. Зрозумійте – запустити цей механізм Ваш перший прямий обов‘язок.

Чекаємо на позитивну реакцію по-суті питання. В разі відсутності такої залишаємо за собою право зайти до Вас усіх в гості на живу аудієнцію.

З повагою, волонтери Народний легіон/Narodnyi legion, учасники Львівської міської організації Добровольчого Руху ОУН, депутати Жидачівської райради і Львівської міської ради, небайдужі мешканці Львівщини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Хочеш повідомити новину? Дій!
ПОДІЛИТИСЬ