mm
Громадський активіст, журналіст.

Організатори торгів землею Львівщини – корупціонери, що співпрацюють з окупантами?

2069

Керівники-хабарники, причетність до скандалів з виділенням ділянок, російський слід та філія в Донецьку. І все це стосується потужного підприємства, що проводить аукціони земельними ділянками у більшості областей України.

Напередодні сесії Жидачівської районної ради вкотре натрапив на приватне підприємство «Сомгіз». Ця фірма із виручкою у 9 мільйонів гривень (за 2015 рік) має 18 осередків в обласних центрах. Лише на Жидачівщині, протягом двох років «Сомгіз» організував близько 10 аукціонів з продажу права оренди на землю та приміщення. Спершу усе виглядало добре, аж поки не виплили нові факти. Інтуїція підказала: варто копати далі. Врешті-решт вдалось розплутати клубок цікавої інформації. Шкода, що не роком раніше.

Джерела: публічні медіа, офіційні державні реєстри, аналітична система youcontrol.com.ua, соціальні мережі та приватні контакти.

З усього масиву даних виокремив лише 6 найважливіших тез.

  1. Порушення антимонопольного законодавства.

Хмельницькі «антимонопольщики» домоглися накладення штрафу на ПП «Сомгіз». Як твердить видання «Депо», «Фірму оштрафували на 25,548 тис. грн. Хмельницька міська рада уклала з підприємством договір про надання послуг при проведенні земельних торгів, яким було передбачено винагороду виконавцю за надані послуги у розмірі 50% від ціни продажу лота.

rfef
Cкрін рішення Антимонопольного комітету.

Тобто “Сомгіз” отримувало винагороду від учасників торгів за послуги, які фактично надавались управлінню земельних ресурсів та земельної реформи департаменту архітектури… Хмельницької міської ради, і ним оплачувались».

Апеляційний суд підтвердив цей вирок.

  1. Оборудки із землею на Волині.

Як нам стало відомо із декількох джерел інформації на Волині нещодавно виникли конфлікти при передачі землі ветеранам АТО. Вояки звинувачують у затягуванні часу керівництво обласного Держгеокадастру та деякі приватні фірми. Тут є слід і нашого піддослідного, ПП «Сомгіз».

vesd

Скрін з газети «Вісник + К»

Схожі історії із «дивними» аукціонами зустрічались і в інших медіа різних областей.

  1. Проведення сумнівних торгів у Запорізькій області.

Токмак, 32-тисячний райцентр. Тут ще у 2014 році засвітився «Сомгіз»…

«Робоча група Громадської ради, до якої входять багато представників громадських об’єднань Токмака, з’ясувала… що 8 із 9 земельних ділянок, розташованих у центрі Токмака пішли з лотка під час аукціону, проведеному у Запоріжжі львівським приватним підприємством «Фірма «Сомгіз», за смішною ціною, що ледь більше від оціночної вартості.

Цільове призначення цих ділянок – «розташування торгівельних павільйонів». І варто зазначити, що ці ділянки – це так звані «зелені зони.

gfds

…Переможець Кравченко А.І., який без належної конкуренції придбав 8 лотів за втричі нижчими цінами».

  1. Причетність до російського капіталу.

«Сомгіз» за останньою інформацією працює через «Ві Ес Банк».

«ВіЕс Банк» був зареєстрований у Львові у жовтні 1991 року і з цього часу працює у місті… Статутний капітал банку складає 420 млн грн.

Згідно із документом, основним акціонером “ВіЕс Банку” є “Сбербанк Європа АГ”, якому належить 99,9% акцій банку ПАТ “Сбербанк Росії”.

На початку 2017 “Сбербанк Росії” виявив готовність обслуговувати осіб-власників паспортів невизнаних ДНР та ЛНР» – повідомляють «Варіанти».

gfdsa

Ще в березні цього року (6 місяців тому!) Національний банк за рішенням Ради національної безпеки і оборони  вводить санкції стосовно “дочок” російських державних банків.

Санкції терміном на один рік застосовані до ПАТ “Сбербанк” та інших фінустанов російського походження. Серед них і “ВіЕс Банк”, з яким ДОСІ тісно співпрацює ПП «Сомгіз».

  1. Корупційне минуле керівника.

Олександр Миколайович Сімчук, керівник і власник “Сомгізу” був помічником нардепа трьох скликань від “Нашої України” Степана Давимуки, колись голови Львівської ОДА у 90-тих.

hgbfds

Скрін з YouControl

Wе офіційна відомість з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Докладно можете ознайомитись зі справою тут ввівши 447/2954/13-к.
Так от, пан Сімчук, ще у 2013 попався на порушенні статті 368 Кримінального кодексу України. Його зловили на гарячому, хабарі в 1 тис. доларів за обіцянку «порішати» торги однієї ділянки.

lkjhgf

За злочин його притягнули до відповідальності: штраф 17000 гривень з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в державних органах та комунальних підприємствах строком на 1 рік.

  1. Філія в окупованому Донецьку.

ghfbvdcsxaz

Cкрін з YouControl
Як нам стало відомо ПП «Сомгіз» має зареєстровану філію в Донецьку за адресою вул. Артема, 157, а керівник її така собі Верещак Олена Петрівна.

Цей факт також вартий прискіпливої уваги. З‘ясовувати яку саме діяльність провадить донецька філія ПП «Сомгіз» будуть вже у СБУ, Національній поліції та прокуратурі.

Підсумок

Жидачівська районна рада поки відмовилась затверджувати земельні питання де фігурує «Сомгіз». Наступний крок – низка звернень у Держгеокадастр та правоохоронні органи Львівської області з вимогами розслідувати «життєвий шлях» цієї компанії.

Таке рішення допоможе захистити простих учасників аукціонів та місцеві громади від негативних наслідків у майбутньому.

Зауважу, що лише два депутати попри усе голосували за погодження документації оскандаленої фірми: Артемчук Р. (БПП) та Горбай В. (Самопоміч).

Земля надто цінний ресурс, аби довіряти її структурам із сумнівною репутацією, де керівництво горіло на хабарях і порушенні антимонопольних законів, де дотепер працюють із банком російського капіталу та навіть мають філію у ДНР.

Тарас Матвіїв

блогер, депутат Жидачівської районної ради, координатор руху «Стоп лісоцид»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Хочеш повідомити новину? Дій!
ПОДІЛИТИСЬ